Wystawa czasowa DAISY~NATURA(LNIE) już otwarta

Wystawa czasowa DAISY~NATURA(LNIE) już otwarta
21.07.2023
318
Wakacyjny okres sprzyja spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Mając powyższe na uwadze, serdecznie zapraszamy do Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim, gdzie w jednej z sal wystawowych, w budynku edukacyjno-ekspozycyjnym, prezentowana jest przestrzeń poświęcona postaci Księżnej Daisy. Wystawa związana jest z obchodami Roku Księżnej Daisy 2023, w którym przypadają odpowiednio 150. rocznica urodzin oraz 80. rocznica śmierci, najsłynniejszej mieszkanki pszczyńskiego pałacu. 
Dzięki wystawie poznajemy księżną, jako osobę wrażliwą na piękno otaczającej ją przyrody i potrafiącej tę przyrodę doskonale przedstawić. Poprzez dobór cytatów z pamiętników oraz ich odpowiednie zestawienie z archiwalnymi fotografiami, zwiedzający są zachęceni do zaznajomienia się z autorką cytatów, poprzez indywidualne podejście do prezentowanych treści. 
Wystawa czasowa mogła powstać, dzięki zaangażowaniu zarówno osób prywatnych jak i świetnej współpracy m. in. z Fundacją Księżnej Daisy von PlessMuzeum Zamkowym w PszczynieZamkiem Książ w Wałbrzychu-za co serdecznie dziękujemy!
Wystawa udostępniona jest w godzinach otwarcia Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim. Wstęp na wystawę DAISY~NATURA(LNIE) w cenie biletu
W Zabytkowym Parku Pszczyńskim, na wyspie z pawilonem Herbaciarni, znajduje się prospekt wystawowy, który zaprasza do zapoznania się z ekspozycją.
 
Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Michał Makowski
Zobacz galerię
Powrót