contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Żubr żywi się żołędziami - rusza konkurs żołędziowy

  Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, "bączków" oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt z pszczyńskiej zagrody. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
  Żołędzie będą przyjmowane w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie od 14 września do 16 listopada w godzinach 9.00 - 17.00. W konkursie mogą brać udział przedszkola, szkoły oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zbierające żołędzie indywidualnie. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi przewidziano we wszystkich kategoriach.
   
  - Żołędzie, "bączki" i kasztany są prawdziwym przysmakiem żubrów, ale także saren, muflonów czy danieli. W zeszłym roku w ramach konkursu zebraliśmy ponad 15 ton tych jesiennych darów natury. Nasze zwierzęta zajadały się nimi do czerwca - mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.
   
  W ubiegłorocznym konkursie udało się zebrać ponad 15 ton żołędzi, kasztanów i bączków.
   
  Zasady konkursu są proste:
  - żołędzie trzeba dostarczyć do Pokazowej Zagrody Żubrów (ul. Żorska 5) w godzinach 9.00 - 17.00 w okresie od 14 września do 16 listopada 2016 r.,
  - przyjmowane będą tylko posegregowane owoce dębu szypułkowego (żołędzie), dębu czerwonego (bączki) oraz kasztany,
  - żołędzie i kasztany muszą być w dobrym stanie, suche i niespleśniałe,
  - placówka zgłaszając się do konkursu zobowiązana jest podać aktualną liczbę podopiecznych oraz dane kontaktowe, uczestnicy indywidualni zobowiązani są podać aktualne dane adresowe i numer telefonu,
  - za każdy zebrany kilogram placówka lub uczestnik konkursu otrzymuje jeden punkt. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi, bączków i kasztanów przyznawane będą w trzech kategoriach - przedszkola, szkoły i uczestnicy indywidualni.
  - ogłoszenie wyników zaplanowano na 24 listopada 2016 r., na stronie internetowej www.zubry.pszczyna.pl oraz na profilu zagrody na Facebooku.
   
  Konkurs jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
   
   

  2016-09-14