contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Wybrano imię dla żubra !

   

  Po długich obradach komisji konkursowej (blisko 350 propozycji) w składzie: prof. Wanda Olech-Piasecka - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny, Paweł Sadza - starosta pszczyński, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny Głosu Pszczyńskiego” wybrano imię dla małego żubra, który przyszedł na świat w Pokazowej Zagrodzie Żubrów 16 czerwca br. Zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej jego imię musi rozpoczynać się od liter Pl.

  Komisja postanowiła, że maluch będzie nosić imię PLISAR. Autorką tej propozycji jest WIOLETA USZOK  z Wisły Wielkiej, na którą czeka atrakcyjna nagroda. Gratulujemy.

  Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. I jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia Pokazowej Zagrody Żubrów w parku pszczyńskim, w której w warunkach naturalnych można również zobaczyć muflony, jelenie, daniele, sarny i dziki, a w wolierze ciekawe okazy ptaków. 

  2012-08-14