contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Spotkanie sygnalistów myśliwskich w Pszczynie po raz 20.

  Zaproszenie na XX Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
  „O Róg Księcia Pszczyńskiego”
  Pszczyna 2016

  W imieniu Zarządu Okręgowego, Okręgowej Rady Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach oraz Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa mam zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków sygnalistyki i muzyki myśliwskiej, grających i niegrających na rogach myśliwskich wraz z rodzinami na  nasze doroczne święto, czyli XX Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego”, który odbędzie się podczas „Dni Pszczyny” 20 sierpnia tego roku w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie.

  Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

  • Jan Suchorończak – wiceprezes Naczelnej Rady łowieckiej, Prezes ORŁ Katowice
  • Paweł Sadza – Starosta Pszczyński
  • Dariusz Skrobol – Burmistrz Pszczyny
  • Kazimierz Szabla – dyrektor RDLP w Katowicach

  Obecni na konkursie będą mogli wysłuchać muzyki myśliwskiej oraz sygnałów używanych podczas polowania, zarówno tych służących do kierowania nim, ale również tych, które oddają cześć pozyskanej zwierzynie. Będzie możliwe również zwiedzenie zagrody, w której  można  zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra, największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele i dzikie ptactwo.

  Impreza będzie rozegrana według regulaminu opracowanego przez Klub Sygnalistów Myśliwskich w klasach solowych  D, C, B, A,  zespołowych D, C, B, A, G. W muzyce myśliwskiej będzie można konkurować w klasach  MB, MEs, MSH. Dodatkowo przewidziany jest konkurs dla zespołów rodzinnych, w którym trzeba będzie wykonać trzy dowolne sygnały zaakceptowane przez Komisję Muzyczną Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ i zatwierdzone uchwałą nr 14 Naczelnej Rady Łowieckiej z dnia 10.04.2001 r.)  Wydarzenie będzie miało charakter eliminacji wojewódzkich na przyszło roczny konkurs ”O Róg Wojskiego”.

  Dla uczestników konkursu przewidziane są okolicznościowe odznaki oraz poczęstunek w trakcie trwania imprezy, a po zmaganiach konkursowych zapraszamy wszystkich uczestników na biesiadę na terenie  Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej przy ul. Parkowej 20 w  Pszczynie.

  W stroju myśliwskim wstęp wolny. Sceneria, w której odbywają się zmagania uczestników czyni konkurs wybitnie szczególnym na tle innych konkursów tego typu w Polsce, co sprawia, że do Pszczyny ciągną coraz większe rzesze uczestników, co jest najlepszą wizytówką konkursu.

  2016-08-16