contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Spotkanie na łonie natury wśród drewnianych chałup w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej

   

  Szanowni Państwo,

  Nie jest tajemnicą, że noc muzeum w tym roku spędzimy w domowym zaciszu.  Tym razem nie zaproponujemy Wam zwiedzania skansenu wieczorową porą ze strzygami i utopcami w tle, licznymi warsztatami, skubaniem pierza i wyrobami z babcinej spiżarni. Postanowiliśmy jednak przygotować dla Was niespodziankę na sobotni wieczór. Otóż, 16.05.2020 o godz. 18.00, będziecie mieli okazję delektować się żywą muzyką, gdyż zaplanowaliśmy spotkanie z lokalnym artystą na łonie natury. Transmisję spotkania na żywo poprowadzi portal pless.pl. Punktualnie o godzinie 18.00 będzie zatem można przyłączyć się do nas z domowych dziupli. Turyści, którzy będą wówczas spacerować wśród drewnianych chałup, będą mieli okazję odwiedzić z bezpiecznej odległości warsztat muzyczny zaproszonego przez nas gościa.

  Karol Ochodek to pszczyński muzyk, na stałe mieszkający w Krakowie. Występuje solo oraz współtworzy zespół Koszau. Jest laureatem licznych konkursów i przeglądów, współdzielił scenę z takimi artystami jak Krzysztof Zalewski, Ania Rusowicz, Lao Che, Cree, Sarsa. Jego twórczość pełna jest błyskotliwych tekstów, silnie osadzonych rytmów i nietuzinkowych partii gitarowych. 

   

  EDIT: ZMIANA ARTYSTY

   

  Szanowni Państwo,
  Organizatorzy zapowiadanego sobotniego spotkania muzycznego w pszczyńskim skansenie z przyczyn od nich niezależnych korygują sobotnie plany. Otóż z Karolem spotkać się będzie można w późniejszym terminie. W najbliższą sobotę, miejmy nadzieję ciepłą i wiosenną, skansen odwiedzi duet "Chłodno"...
  "Chłodno" to duet, który powstał przełomem lata oraz jesieni 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Opowiadają o sprawach, które zakurzone i zawstydzone leżą na dnie serca każdego człowieka. Wersy płynące z doświadczeń i zakamarków ich dusz, muzyka, która od zawsze grała gdzieś głęboko w środku, ale była zbyt skruszona, żeby się pokazać. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno. "Chłodno" sprawi, że w Państwa sercach zapali się iskierka nadziei, ze może gdzieś tam, podczas chłodnej nocy - nikt nie jest sam. Na swoim koncie mają wydany singiel "(S)pokój", który jest zapowiedzią ich nadchodzącej płyty, ukazującej się 1 czerwca.
  "Chłodno" zostało wybrane do projektu „My name is new” wytwórni Kayax.
  Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Pszczyński.
  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

   

   

  Pamiętajmy, że skansen od 4 maja jest dostępny dla turystów. Zapraszamy do zwiedzania z zachowaniem wszelkich względów bezpieczeństwa. W trosce o zdrowie nas wszystkich prosimy o zakładanie maseczek i rękawiczek ochronnych, zachowanie bezpiecznej odległości oraz nieorganizowanie zgromadzeń.

  Serdecznie zapraszamy.

  Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Pszczyński.

  2020-05-14