contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Rusza konkurs żołędziowy!

  Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

  Żołędzie, „bączki” i kasztany są prawdziwym przysmakiem żubrów, a także saren, muflonów czy danieli. W ubiegłym roku zebrano blisko 40 ton tych jesiennych darów natury. Takiej ilości zwierzęta z zagrody nie były w stanie przejeść. Dlatego podzieliły się nimi ze stadem żubrów w Jankowicach. Do rezerwatu „Żubrowisko” przewieziono 15 ton żołędzi i kasztanów.

  Żołędzie będą przyjmowane w Pokazowej Zagrodzie Żubrów od 9 października do 18 listopada w godz. 9.00 - 17.00. W konkursie mogą brać udział przedszkola, szkoły oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zbierające żołędzie indywidualnie. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi przewidziano we wszystkich kategoriach.

   

   

  Zasady konkursu:

  - żołędzie trzeba dostarczyć do Pokazowej Zagrody Żubrów (Pszczyna, ul. Żorska 5) w godz. 9.00 - 17.00 do 18 listopada,

  - przyjmowane są tylko posegregowane owoce dębu szypułkowego (żołędzie), dębu czerwonego (bączki) oraz kasztany,

  - żołędzie i kasztany muszą być w dobrym stanie, suche i niespleśniałe,

  - placówka zgłaszając się do konkursu zobowiązana jest podać aktualną liczbę podopiecznych biorących czynny udział w zbiórce oraz dane kontaktowe, uczestnicy indywidualni zobowiązani są podać aktualne dane adresowe i numer telefonu,

  - za każdy zebrany kilogram placówka lub uczestnik konkursu otrzymuje jeden punkt. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” i kasztanów przyznawane będą w trzech kategoriach - przedszkola, szkoły i uczestnicy indywidualni,

  -ogłoszeniewynikówzaplanowanona27listopadanastroniewww.zubry.pszczyna.pl oraz na profilu zagrody na Facebooku.

   

  2017-10-03