contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Pszczyńskie żubry dostały imiona

  Dwa byczki urodzone w pszczyńskiej zagrodzie pokazowej mają już imiona: PLATYN i PLENER. Wybrano je w konkursie, na który napłynęło blisko 400 propozycji. Przed ogłoszeniem werdyktu jury musiało sprawdzić w redakcji Księgi Rodowodowej Żubrów, czy któreś z imion nie jest już „zajęte”. 
  W sierpniu i we wrześniu powiększyło się stado żubrów w pszczyńskiej zagrodzie. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej tradycyjnie już wybór imion dla narodzonych w zagrodzie żubrów pozostawiła turystom i mieszkańcom Pszczyny. Wymogi konkursowe były dwa - imiona musiały być męskie i jak przystało na pszczyńską linię hodowlaną zaczynać się na PL.  Te warunki spełniło blisko 400 propozycji. Były wśród nich m.in. PLADYD, PLATON, PLACYD, PLAWIUSZ czy PLESTOR. 
  Oceny nadesłanych pomysłów oraz wyboru najciekawszych i najbardziej oryginalnych imion dokonało jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny „Głosu Pszczyńskiego”. 
  Po długich naradach jury zdecydowało, że byczki będą miały na imię PLATYN i PLENER. W związku z tym, że w przesłanych zgłoszeniach te imiona się powtórzyły, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecydowało losowanie.
  Autorami zwycięskich propozycji zostali: Aleksandra Krawczyk (PLATYN) oraz Tomasz Maroszek (PLENER). Czekaja na nich nagrody o wartości 300 zł.   
   

  2018-01-02