contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Narodziny żubra w zagrodzie w Pszczynie

  W Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie na świat przyszedł kolejny żubr. Ważąca ok. 25 kilogramów młoda krówka jest zdrowa i już za kilka dni będzie można obserwować ją z bliska. Matką młodej krówki jest czteroletnia Platanka II sprowadzona do Pszczyny jesienią ubiegłego roku w celach reprodukcyjnych.

  Poród odbył się w kwarantannowej zagrodzie w niedzielę 29 maja w godzinach popołudniowych. Nad wszystkim czuwał weterynarz. - Krówka jest zdrowa i waży ok. 25 kilogramów. To dla nas ogromna radość, bo kolejny rok mamy w naszej zagrodzie przychówek - mówi Grzegorz Czembor, dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.

  Nowa mieszkanka pszczyńskiej zagrody przez pierwsze dni swojego życia przebywa ze swoją matką w zamkniętej zagrodzie. Od piątku 10 czerwca będzie można podziwiać ją z bliska.

  Nowy żubr nie ma jeszcze imienia. - To już tradycja, że imiona dla narodzonych w pszczyńskiej zagrodzie żubrów zgłaszać można w specjalnym konkursie. Ogłosimy go pod koniec czerwca, a warunki będą dwa - imię będzie musiało się zaczynać literami PL i będzie musiało być żeńskie. Spośród nadesłanych propozycji imię dla żubra wybierze specjalna komisja - mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

  ZOBACZ FILM NAKRĘCONY W PIERWSZYCH GODZINACH ŻYCIA MAŁEGO ŻUBRA: https://www.youtube.com/watch?v=qY3JYxBHB9E

  2016-06-06