contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Nagroda za imię dla żubra trafiła do zwyciężczyni konkursu

  Mieszkanka Tarnowskich Gór Justyna Pospiech wraz ze swoją rodziną odwiedziła Pokazową Zagrodę Żubrów. Pani Justyna wymyśliła imię dla najmłodszej mieszkanki zagrody, a spośród ponad 220 nadesłanych do nas propozycji to właśnie jej Pleciuga konkursowej komisji spodobała się najbardziej.
   
  - Wspólnie z synem uznaliśmy, że to bardzo ładne imię dla nowej pszczyńskiej żubrzyczki. Nie zastanawialiśmy się i szybko wysłaliśmy zgłoszenie - mówi pani Justyna. Podczas wizyty w Zagrodzie Pleciuga nie chciała jednak zaprezentować się pomysłodawczyni jej imienia. - Schowała się i chyba się wstydzi. Może pokaże się nam przy następnej wizycie - śmiała się rodzina pani Justyny.
   
  W nagrodę zwyciężczyni naszego konkursu otrzymała bon podarunkowy o wartości 500 zł do wykorzystania w jednym z hipermarketów budowlanych, a także upominki i gadżety związane z pszczyńskimi żubrami.
   
  Pleciuga urodziła się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie 20 maja 2015 r. Jej ojcem jest najstarszy żyjący w hodowli zamkniętej byk w Europie - 17-letni Plawiant, a jej matką 7-letnia krowa Placka. Na konkurs ogłoszony przez Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej przyszło ponad 600 zgłoszeń z całej Polski. Komisja w składzie: prof. Wanda Olech-Piasecka - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Jacek Patyk - prezes ARiPZP, Jacek Gałuszka - redaktor naczelny Głosu Pszczyńskiego, Mieczysław Hławiczka - weterynarz opiekujący się pszczyńskimi żubrami oraz Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie wybierała spośród 220 imion.

  2015-09-03