contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Mikołaj w Skansenie i świąteczne wypieki w Manufakturze zdrowia

  Dnia 08.12.18 w skansenowej "Manufakturze zdrowia" odbyły się zajęcia dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, podczas których piekliśmy świąteczne ciasteczka bez użycia mąki pszennej i białego cukru.Dzieci miały okazję zagniatać ciastka piernikowe i cynamonowe z mąki gryczanej, owsianej,migdałowej i kasztanowej z dodatkiem przypraw korzennych, cukru trzcinowego i bakalii.Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i kosztowali nowych smaków.
   
  Zajęcia przeprowadzono w ramach zadania publicznego "Manufaktura zdrowia dla szkół i przedszkoli w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej.
   
  Po zakończeniu wypieków wraz z instruktorami Stowarzyszenia "Take tam" im.Artystów Miedzywojnia odbyły się warsztaty taneczne, podczas których dzieci przygotowały układ taneczny specjalnie dla Św.Mikołaja, który odwiedził tego dnia Skansen w tradycyjnym stroju biskupim.Instruktorzy przedstawili również dzieciom - w bardzo ciekawy sposób - historię Świętego Mikołaja, który przyniósł dzieciom małe upominki. Na zakończenie wszyscy delektowali się upieczonymi tego dnia pysznymi ciastkami.
   
  Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach! 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  2018-12-10