contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Mamy dla Was świetną informację!

  Przy piątku trochę dłuższy post ale myślimy, że warto!

   
  Wspieranie różnorodności biologicznej jest w obecnym czasie jednym z najważniejszych działań, które my ludzie-jako gatunek dominujący, musimy podejmować. Jak wspomina Sir David Attenborough w "Życie na naszej planecie. Moja historia Wasza przyszłość"-swojej najnowszej publikacji "(...) Świat przyrody zanika. Dowody są wszędzie. Zmiana zaszła w ciągu mojego życia. Widziałem ją na własne oczy. Doprowadzi do zagłady naszego świata. Wciąż jednak możemy wyłączyć reaktor. Mamy wybór."
   
  Nawiązując do powyższego-zgłosiliśmy pomysł tworzenia miniogrodu botanicznego w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim (MBO) Województwa Katowickiego III edycja-2021.Poprzez realizację projektu miniogrodu botanicznego wpływamy na urozmaicenie układów biologicznych w naszym najbliższym otoczeniu jak i w znaczeniu regionalnym-poprzez kompleksowość ekosystemową. Głównymi celami realizacji projektu, jest podniesienie świadomości ekologicznej jak i poszerzenie wiedzy na temat różnorodności biologicznej oraz metod jej zwiększania a także możliwość korzystnego wpływu na otaczającą nas Naturę już w swoim najbliższym otoczeniu.
  16 maja 2021 roku zakończył się etap zgłaszania zadań do III edycji MBO.
  2 czerwca 2021 znaleźliśmy się na liście projektów, które uzyskały pozytywny wynik formalnej weryfikacji.
  Następnie znaleźliśmy się na liście zadań do realizacji z puli EKO, przyjętej przez Zarząd Województwa Śląskiego https://bo.slaskie.pl/bo/projekty/3?stage=1#wojewodzki
   
  Kolejny etap to weryfikacja prawno-techniczna, po której 16 lipca 2021 roku będzie opublikowana lista zadań dopuszczonych do głosowania, które odbędzie się we wrześniu br.
  Głosować elektroniczne będą mogli mieszkańcy województwa. Z Pszczyny znaleźliśmy się tylko my na liście zadań do realizacji z puli EKO-tym bardziej liczymy na Wasze wsparcie we wrześniowym głosowaniu;)
  Pozdrawiamy z Zabytkowego Parku Pszczyńskiego-Pokazowej Zagrody Żubrów i życzymy udanego piątku~piąteczka~piątunia;)
   
   

  2021-06-25