contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Mały żubr ma już imię, nazywa się…

  …PLECIUGA. Specjalna komisja wybrała je spośród ponad 220 propozycji przesłanych przez ponad 600 osób! Na pomysłodawczynię imienia czeka nagroda.

  W konkursie na imię żubra, którzy przyszedł na świat w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie 20 maja 2015 r. otrzymaliśmy ponad 600 zgłoszeń (w tym z tak odległych od Pszczyny miast jak Rzeszów, Poznań, Warszawa czy Elbląg). W sumie zgłoszono ponad 220 różnych propozycji imienia. Warunki były dwa – imię musi zaczynać się od liter PL, jak wszystkie imiona żubrów z linii pszczyńskiej oraz musi być żeńskie.

  Komisja w składzie Jacek Patyk – prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Jacek Gałuszka – wiceprezes ARiPZP, Mieczysław Hławiczka – weterynarz opiekujący się pszczyńskimi żubrami oraz Grzegorz Czembor – dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie po długich naradach wybrała imię Pleciuga. Zostało ono także pozytywnie ocenione przez prof. Wandę Olech-Piasecką – prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

  W konkursie otrzymaliśmy dwa zgłoszenia z tą propozycją imienia, więc potrzebne było losowanie. Zwyciężczynią została pani Justyna Pośpiech z Tarnowskich Gór. – O konkursie przeczytaliśmy w Internecie, a mój syn niedawno był na wycieczce w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Wspólnie wymyśliliśmy, że Pleciuga doskonale będzie pasować do małej krówki – mówi zwyciężczyni.

  Do pani Justyny już wkrótce trafi nagroda o wartości 500 zł. Zwyciężczyni wraz z synem odbierze ją podczas wizyty w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. 

  2015-08-11