contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Mały żubr czeka na imię!

  Zapraszamy do udziału w konkursie na imię dla małego żubra, który 29 maja 2016 roku przyszedł na świat w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Imię musi być „żeńskie” i zaczynać się od liter „Pl”. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda!

  Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imię żubra. Cieliczka urodziła się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów 29 maja. Jej matką jest czteroletnia Platanka II, a ojcem 18-letni Plawiant.

  Mała krówka cieszy się dobrym zdrowiem, nie opuszcza mamy na krok, ale jest bardzo ciekawska i coraz chętniej zagląda przez płot w stronę turystów.

  Imię musi być „żeńskie” i rozpoczynać się od liter Pl, zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli Planta i Plebejer.

  Propozycję imienia można przesyłać do 8 sierpnia 2016 r. pocztą elektroniczną na adres mpawlak@pszczyna.info.pl lub pocztą tradycyjną - Głos Pszczyński, ul. 3 maja 9, 43-200 Pszczyna.

  Każda osoba może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi osobowymi oraz numerem telefonu kontaktowego. W przypadku kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.

  Oceny nadesłanych propozycji oraz wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego pomysłu dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech-Piasecka - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny „Głosu Pszczyńskiego”.

  Ogłoszenie wyników nastąpi 16 sieprnia 2016 r. Zwycięzca otrzyma nagrodę o wartości 300 zł. O wynikach poinformujemy na naszej stronie internetowej -www.zubry.pszczyna.pl

   

   

  2016-07-11