contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Konkurs żołędziowy: mamy już 5 ton, będzie rekord?

  Ponad 5 ton żołędzi, "bączków" oraz kasztanów zebrała Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie w ciągu pierwszych trzech tygodni trwania konkursu żołędziowego. Jesienne owoce natury są przysmakiem żubrów oraz innych mieszkańców pszczyńskiej zagrody.
  Jesienne chłody to znak dla zwierząt, żeby zacząć gromadzić zimowe zapasy. Spiżarnia zapełnia się także w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Dzieje się to w ekspresowym tempie. - W ubiegłym roku przez dwa miesiące uzbieraliśmy ponad 15 ton żołędzi, kasztanów i "bączków". Teraz, po trzech tygodniach konkursu, mamy już grubo ponad 5 ton - mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zarządzającej zagrodą.
   
  Żołędzie, kasztany i "bączki" można przywozić do pszczyńskiej zagrody do 16 listopada w godzinach 9.00 - 15.00. Wyniki są zapisywane na bieżąco przez pracowników zagrody. Klasyfikacja prowadzona jest w trzech kategoriach - przedszkola, szkoły podstawowe oraz dzieci zbierające indywidualnie. Nagrody rzeczowe przewidziano dla trzech najlepszych w każdej z kategorii.
  Przywożąc żołędzie, kasztany i "bączki" do pszczyńskiej zagrody należy pamiętać o tym, żeby były one dobrej jakości i posortowane.
   
  Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 24 listopada. Konkurs dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
   
   

  2016-10-07