contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Drzewa!

   
  Tym samym staramy się na przedstawiać ideę dokonywania nasadzeń oraz pielęgnacji drzew co przedkłada się na zwiększenie ekologicznej świadomości wśród odwiedzających nas Turystów.
  Pomysłodawcą święta Dnia Drzewamjest Amerykanin ~ Julius Sterling Morton~polityk, znawca i miłośnik przyrody. Akcję sadzenia rozpoczął w 1872 r.
  Pomysł spotkał się z bardzo szerokim odzewem w ciągu jednego dnia w USA zasadzono ponad milion drzew. W ten sposób zapoczątkowano obchody coroczne~w drugą niedzielę kwietnia w Stanach świętowany jest Arbor Day.
  Na nasz Stary Kontynent myśl Mortona dotarła w 1951 roku. Tym samym Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa ustanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa.
  W naszym kraju ~ Dzień Drzewa odbywa się od 2002 roku w dniu 10 października. Na zakończenie cytujemy naszego Mistrza~Sir Davida Attenborough:
   "Tylko jednego rośliny nie przetrwają - determinacji i zaciekłości, z jaką niszczy je człowiek. Odkąd pojawiliśmy się na Ziemi jako gatunek, wykopujemy je, wycinamy, palimy i trujemy. Dzisiaj nawet bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Zwalczając je, narażamy samych siebie. Bez nich nie przetrwamy ani my, ani żadne inne zwierzę. Nadszedł czas, by nauczyć się szanować nasze zielone środowisko, zamiast je łupić. Bez niego czeka nas zagłada”.
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  2020-10-10