contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  Dzieci podążają "Tropem Żubra"

  Nie każda wycieczka szkolna musi być nudna. Udowadniają to w Pszczynie, gdzie dzieci mogą podążyć „Tropem żubra” w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

  Propozycja jednej z największych atrakcji turystycznej Pszczyny skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Dla każdej z grup wiekowych (przedszkola, klasy I-III oraz IV-VI) przygotowano odrębny program warsztatów.

  W Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie biorąc udział w warsztatach najmłodsi poznają zwyczaje żubrów – największych ssaków żyjących w Europie. – W ramach warsztatów „Tropem żubra” dzieci z bliska obserwują żubrzą rodzinę, a wykwalifikowani przyrodnicy opowiadają im o codziennych zwyczajach tych zwierząt. Poznają także zagadnienia związane z ekosystemem lasu  – mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zarządzającej zagrodą. Dzieci otrzymują także zeszyty ćwiczeń utrwalające wiedzę poprzez zabawę. W ramach warsztatów „Tropem Żubra” najmłodsi oglądają także film 3D o historii żubrów na ziemi pszczyńskiej. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 447 05 03.

  Warsztaty „Tropem żubra” organizuje Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

  2016-05-09