contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Aktualności

  12. EDYCJA NOCNEJ GRY KSIĄŻECEJ W PSZCZYNIE W WERSJI ONLINE

   

  ZAPRASZAMY NA PSZCZYŃSKĄ GRĘ ONLINE pod hasłem „KSIĄŻĘCE FAKTY I PLOTKI”

   

   

   

  W niedzielę 10 maja rusza oryginalna inicjatywa połączonych sił Urzędu Miejskiego w Pszczynie, Pszczyńskiego Centrum Kultury, Silesia Events oraz grupy kilkunastu instytucji i osób, które na co dzień zajmują się promocją Pszczyny oraz popularyzacją wiedzy o księżnej Daisy Hochberg von Pless.

  Pszczyńska Gra Online pod hasłem „Książęce Fakty i Plotki” to fabularna gra online, w której uczestnicy zamienią się w dziennikarzy sprzed 100 lat. Każdego dnia na stronie gry publikowane będą ciekawostki z życia księżnej. Towarzyszyć im będą różne zadania. Udział w grze jest bezpłatny
  i dostępny dla wszystkich chętnych, którzy wejdą do zabawy na www.silesiaevents.pl/gra.

  JAK DO TEGO DOSZŁO?

  W związku ze stanem pandemii Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podjął decyzję o odwołaniu dorocznego festiwalu Daisy Days. Festiwal od 2012 roku cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i całego regionu. Jednym z elementów festiwalu, który wcześniej organizowany był jako niezależna impreza, była Nocna Książęca Gra Miejska. Ta fabularna gra od 11 lat bije rekordy popularności i jest jedyną grą miejską w Polsce o tak długiej tradycji.

  PARTNERZY GRY

  Po decyzji o zorganizowaniu Pszczyńskiej Gry Online zaproszono do niej partnerów – czyli osoby
  i instytucje, które na co dzień zajmują się promocją Pszczyny oraz popularyzacją wiedzy o księżnej Daisy Hochberg von Pless. Partnerzy przygotowali nagrania głosowe i filmowe, w których dzielą się z graczami ciekawymi opowieściami o księżnej Daisy oraz zadają pytania. Zaproszenie przyjęli:

  • PokazowaZagroda Żubrów w Pszczynie,
  • Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej,
  • Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie,
  • Zamek Książ w Wałbrzychu (Wałbrzych jest miastem partnerskim Pszczyny),
  • Fundacja Księżnej Daisy von Pless,
  • Joanna Lamparska (autorka przewodników i organizatorka Festiwalu Tajemnic w Zamku Książ),
  • Barbara Borkowy (tłumaczka pamiętników księżnej Daisy i autorka książki „Siostry”
   o Daisy i Shelagh),
  • Bronisława Jeske-Cybulska (współautorka książki „Księżna Daisy. Pani na Książu
   i Pszczynie”),
  • Marta Dąbrowska (historyk sztuki i badaczka strojów i biżuterii księżnej Daisy)
  • Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina” (organizujące co roku stylowy piknik w Pszczynie).   

  JAK GRAĆ I NA CZYM POLEGA GRA?

  Codziennie, od niedzieli 10 do piątku 15 maja o godzinie 20.00 na stronie gry będziemy publikować kolejne ciekawostki i zadania.Zadania gry będą polegały na wyłapywaniu szczegółów
  w opublikowanych nagraniach, wyszukiwaniu różnych dodatkowych informacji, będą również zadania kreatywne, których efekty uczestnicy dokumentować będą zdjęciami wysyłanymi na stronie gry.

  Gra dziennikarska nie oznacza, że trzeba mieć wybitne pióro, czy specjalną wiedzę. Liczy się ciekawość, chęć poszukiwań informacji w internetowych zakamarkach, oraz jak zawsze w Nocnej Grze Książęcej – poczucie humoru!

  Zadań nie trzeba rozwiązywać na bieżąco– pod koniec gry, w piątek 15 maja o godzinie 20.00, na stronieukaże się specjalny formularz online, za pomocą którego gracze będą mogli wysłać rozwiązania i odpowiedzi do wszystkich zadań gry. Oczywiście nie trzeba rozwiązać wszystkich zadań, by wziąć udział w finale. Zachęcamy do odsyłania rozwiązań nawet tych graczy, którzy zrobili kilka zadań. Jedyne zadania, których rozwiązania można będzie wysłać w trakcie gry to zadania kreatywne. Zdjęcia, czy teksty, które dokumentują ich wykonanie będzie można wysyłać na bieżąco, ale również na koniec, tak jak pozostałe zadania gry.

  Czas na przesłanie wszystkich rozwiązań mija w sobotę 16 maja o godzinie 20.00. W niedzielę
  17 maja, również o 20.00 ogłosimy uczestnikom wyniki gry

  DOSTOSOWUJEMY SIĘ DO WAS!

  Wiemy jak intensywny i zróżnicowany jest tryb życia każdego z nas w czasie pandemii. Dlatego organizatorzy gry są bardzo elastyczni. Publikacja zadań i ciekawostek o 20.00 nie oznacza, że trzeba być o tej porze przy komputerze. Na stronę można zajrzeć później, następnego dnia, albo raz na kilka dni.  Do gry można wejść w dowolnym dniu w trakcie gry, najpóźniej 15 maja, kiedy ukaże się ostatnia porcja zadań i informacji. W każdej chwili można też zapoznać się ze wszystkimi wcześniej opublikowanymi zadaniami i ciekawostkami. Ci, którzy wejdą do gry później mają taką samą szansę na komplet punktów, a jedynie mniej czasu na rozwiązywanie zadań.

  JAK WEJŚĆ DO GRY?

  Żeby wejść do gry wystarczy wejść na www.silesiaevents.pl/gra, wybrać PSZCZYŃSKĄ GRĘ ONLINE i po prostu zacząć zabawę. Nie trzeba nigdzie się zapisywać ani rezerwować miejsc. Gra jest bezpłatna. Nie ma górnego limitu graczy.

  CZY GRA NADAJE SIĘ DLA DZIECI?

  W grę samodzielnie grać mogą nastolatki, które interesują się historią. Młodsze dzieci mogą bawić się razem z dorosłymi.

  KONTAKT DLA MEDIÓW:

  Dorota Janas, Silesia Events,
  e-mail: dorota.janas@silesiaevents.pl, tel. 695 591 297
  Marta Wesołowska, Urząd Miejski w Pszczynie, e-mail: mwesolowska@pszczyna.pl, tel. 664 937 553

  2020-05-06